Zomeraanbod

Als fotograaf blijf je je ontwikkelen. Of het nu het verscherpen van je huidige kennis en kunde is of het leren van een nieuwe vaardigheid.
Hiervoor geen beter moment dan een lome zomerdag. In juli en augustus hebben we een uitgebreid programma, van volledige basiscursus tot ééndaagse workshops.
Bewust in kleine groepen. Minder mensen, meer focus!

Specialisatie fotografie 1

Cursus – Flitsen op locatie

De reportage-flitser is een stuk gereedschap dat niet iedere fotograaf gebruikt. Ze werken met natuurlijk licht of met studio verlichting om hun onderwerpen mooi vast te leggen.

Toch zijn er situaties waarin de flitser een foto sterk kan verbeteren of zelfs een noodzakelijk instrument is. Dan moet je wel weten hoe deze werkt en wat je ermee kan.

In deze cursus bespreken we de mogelijkheden en toepassingen van de reportage-flitser zodat je ook op locatie goed verlichte beelden kunt maken. Lees verder …

Cursus – Portret/model fotografie (studio)

Altijd al willen leren werken met studiolicht? Of bang om aan de slag te gaan met lampen, achtergronden, reflectieschermen enzovoort? Dan is deze cursus iets voor jou.

In deze cursus krijg je te zien en te horen hoe je mooie studioportretten kunt maken met studiolicht en met je eigen camera.

Misschien wel de start van een heel mooi nieuw familieproject.

 Lees verder…

Cursus – Kleur

Kleur kan het verschil zijn tussen een foto die je bekijkt en een foto die je voelt.

Kleur is vaak het laatste stukje dat op zijn plek valt. Je weet dat het klopt als je het ziet, maar het is moeilijk te benoemen waarom. In deze specialisatie leer je precies dat: kleur zien, begrijpen en bewust inzetten zodat het geen gelukkig toeval meer is maar een bewuste keuze.

Hier zelf bewust mee aan de slag? Lees verder …

 

Cursus – Beeldbewerking

Adobe Photoshop is gemaakt voor beeldbewerkers in de breedste zin des woord. Adobe Lightroom Classic CC is een voorbeeld van een nieuwe generatie programma’s die bedoeld is om digitale fotografen een -analoge workflow- aan te bieden. Maar hoe kun je het gebruiken als fotograaf?

We leren je tijdens deze cursus om te werken met alle onderdelen van dit programma voor de professionele fotograaf. Er wordt tijdens deze cursus aandacht besteed aan: het importeren van de beelden vanuit de camera of geheugenkaartje, het selecteren, sorteren en rubriceren van die beelden, het bewerken van de beelden (en dat geldt dan met name voor raw-beelden), en de uitvoer naar Photoshop, printer, diavoorstelling op het scherm of webpagina.

Uiteraard is er tijdens de cursus tijd om in te gaan op je eigen specifieke vragen over Photoshop, Lightroom en je digitale camera. Schrijf je direct in!

Cursus – Filmen voor fotografen

Veel fotografen hebben een camera die ook video kan opnemen. Maar hoe werkt dat nou precies? Wat zijn de goede instellingen? En waar moet je allemaal op letten?
In deze tweedaagse cursus leer je dat allemaal. En meer.

Video vraagt een andere manier van denken. Een foto is een moment, bevroren in de tijd. Video is een verhaal met een begin, midden en eind. Beweging, stilte en geluid worden verhaalmiddelen. Je sluitertijd is niet langer vrij te kiezen, maar gebonden aan de 180 graden-regel. En geluid bepaalt de helft van wat de kijker ervaart, ook al zie je het niet in je foto’s terug.  Lees verder…

Cursus – Abstracte Fotografie

Nieuw in ons cursus aanbod is Abstracte Fotografie. Hoewel wij een school zijn voor toegepaste fotografie is er in onze opleidingen uiteraard ook ruimte voor abstracte en autonome fotografie.

In de cursus wordt je meegenomen in het anders fotografisch denken, kijken en doen. Het is echt heel anders werken dan bij bijvoorbeeld een reportage of studio shoot.

Laat je verrassen of verras jezelf!  Lees verder…

Basisopleiding Fotografie

Nog niet toe aan een verdiepende cursus maar op zoek naar een gedegen basisopleiding?
In de zomermaanden bieden we op onze locaties in Breda en Utrecht een vijfdaagse variant aan.

 Lees verder…

E-mail: info@schoolvoorfotografie.nl
Je kunt ons telefonisch bereiken van maandag t/m zaterdag van 8.30 tot 17.30 uur op telefoonnummer: 076-5203200

School voor Fotografie Breda
Charles Petitweg 37-8
4827 HJ Breda
Route

School voor Fotografie Utrecht
Concordiastraat 68
3551 EM Utrecht
Route

School voor Fotografie Groningen
bij Van Houten
Oliemuldersweg 47
9713 VA Groningen
Route